Teknoloji

Akıllı telefonlar ve Bilgisayarlar İçin 7 Ücretsiz VPN

2 dakika okuma

Bazı VPN servisleri resmi web siteleri değişken olabilir. Bağlantıya giremiyorsanız veya bir şeyi yükleyemiyorsanız, başka bir tane deneyin.

1. Psiphon

Bilgisayar ve telefonlarda kullanılan Kanada VPN servisi. Uygulama, sunucu bölgesini kendiliğinden seçer. Fakat üc düzine seçenek arasından istediğiniz ülkeyi seçebilirsiniz. 

Psiphon, birkaç emniyetli iletişim teknolojisinin bir birleşmesini kullanır: VPN, HTTP proxy ve SSH. Hizmet, kullanıcının trafiğini gizler, şifreler ve kaynağını maskeler.  Kaynak kodları GitHub’da bulunmaktadır.

Trafik oranında bir sınır bulunmamaktadır, fakat ücretsiz sürümü 2 Mbps’ye kadar hızları olduğunu ileri sürer. Bir saatten bir aya kadar çalışmaktadır. Ara vermek işe yaramaz. Süre başladığı andan itibaren sayılır.

2. VPN Super

Bu uygulama, sadece iOS ve Android çalıştıran cihazlar için kullanıma uygundur. VPN Super’de trafik sınırı yoktur. Uygulamanın oldukça basit bir arayüzü var. Hizmet için hesap kaydı gerektirmez. Ek olarak kullanıcılar için hareket listesi kaydetmez.

Yaklaşık olarak 10 Mbps indirme hızları müzik dinlemek ve video izlemek için yeterli olacaktır. Ücretsiz versiyonunda, başka ülkelerdeki birkaç düzine sunucudan birisini seçebilirsiniz.

3. Tomato VPN

Tomato, telefonlar için hızlı ve basit bir uygulamadır. IP adresini değiştirir ve gizler. İnternet trafiğini şifreler, Wi-Fi ağlarını saklı ağlara çevirir. Son olarak coğrafi kısıtlamaların üstesinden gelir.

30 ülkede sunucular arz eder. Fakat ücretsiz sürüm sadece otomatik olarak Fransa’ya bağlı kalır.

4. iTOP VPN

Bedava sürümünde telefonlar ve bilgisayarlar için hizmetin günlük olarak 700 MB trafik sınırı vardır. Birçok ülkede bağlantı için belirli gayelere uygun 16 sunucu vardır.

Uygulama, bir hesap ve ek ayarlar kaydetmeden işler. Yani sadece kurun ve kullanmaya başlayın.

5. TurboVpn

Kısaca mobil içinde olmak üzere tüm sevilen platformlarda sınırsız trafiğe sahip hızlı bir VPN. TurboVpn’nin yerleşik bir tarayıcısı vardır. Ek olarak bağlantı oturumu sunar.  Fakat sunucunun konumunu değiştirmez. Bunu değiştirebilmeniz için abone olmanız gerekmektedir

6. PotatoVPN

Bu servis altı bambaşka sunucuya ücretsiz bağlantı sağlamaktadır. Kanada, Almanya, Singapur, ABD ve Hindistan’da. Kayıt olmanız gerekmemektedir.  Kullanıcılara verilen IP adreslerini maskelemez.

7. Hotspot Shield

Dünyanın en popüler VPN hizmetlerinden birisidir. Servis, oldukça kolay olan kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Günlük trafik sınırlıdır, fakat reklam izleyerek bu sınırı uzatabilirsiniz. Ücretsiz sürümünde kendiniz sunucu seçemezsiniz. Maksimum bağlantı hızı 2 Mbps’dir.

Geliştiriciler, kullanıcı hareketlerini Web’e kayıt etmediklerini savunuyor. Fakat hizmet, IP adresleri de dahil olmak üzere birkaç bilgiyi kaydeder. Sunucuyla bağlantı kesilirse bu veriler silinir. 

İlgili Mesajlar
Teknoloji

Metin Yazma Hızınızı Test Etmek İçin 4 Site

1 dakika okuma
Teknoloji

NFC Özelliği Nedir? Ne İşe Yarıyor?

2 dakika okuma
Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle