İlişkiler

Aranılan kadın olmanın sırları

2 dakika okuma

20000 bekar erkek üzerinde yapılan araştırmada kadınlarda neyi çok sevdikleri soruluyor. Sizler için bu araştırmaya baktık ve birkaç forum gezdik. Son olarak 8 madde derledik. Aranılan bir kadın olmanın sırları nelerdir? Gelin bunlara birlikte bakalım.

1-) Karar/ Tutar

Biz erkekler kararlı ve tutarlılığını hayata dökmede ne kadar tutarlı olduklarına bakıyoruz. Yani karar alıp, o kararın arkasında nasıl yürüyor ve aldığı kararları ne kadar düzenli olarak gerçekleştiriyor ise o kadar etkileyicidir.

2-) Ödül/ Ceza

Araştırmalara göre kadınların erkeklere ödül veya ceza vermeleri erkekleri etkiliyormuş. Eğer bir kadın bizlere sadece bir ödül veriyorsa bizi etkilemiyor. Aynı şekilde sadece ceza veriyorsa da etkilemiyor. Bu dengeyi tutturan kadınların erkekleri daha çok etkilediğini düşünüyoruz.

3-) Kontrollü özgürlük

Her ne kadar da bizim yaşadığımız yerlerde kadınlara karşı bazı kalıplar(Örneğin, kadın dediğin evde durup çocuklarına bakacak…) olsa da erkekler özgür ve özgürlüğünü rahatça yaşayan kadınlardan daha çok etkileniyoruz.

4-) Pozitif teşvik

Erkeklerin %87’si beni teşvik etsin ve pozitif bir insan olsun demişler. Yani ruhumuzu emen, tatminsiz olan insanlardan haz etmiyoruz. Bu durumda kadın ve erkek fark etmez. Hangi durumda olursan ol, kim ruhunu emen, memnuniyetsiz insanla olmak ister?

5-) Affet (me)

Araştırmalara göre erkekler kindar olan kadınlardan direkt uzaklaşıyor. Onun yerine bağışlayıcı kadınlardan hoşlandığı görülmektedir. Ama bu affet(me) olayı sizin özgürlük alanınıza  girdiği andan itibaren bitmelidir. Çünkü erkekler her şeyi affeden kadınları özgüveni bitmiş olarak nitelerler. Yaptığı davranış sizin özsaygı alanınıza giriyor ve saygısızlık içeriyorsa affetmiyorsunuz. Yaptığı davranış affedilecek düzeyde ise ve özellikle de hatalarını düzeltmeye çalışıyorsa onu affedin. Bu durum da sizi bağışlayıcı olarak göstereceğinden aranılan bir kadın olacaksınız.

6-) Komik ve Pratik

Bizimle koordineli bir şekilde hareket eden komik ve pratik kadın, erkeklerin daha çok ilgisini çekiyor.

7-) Dinleme ve konuşma

Erkeklere göre kadında dinleme ve konuşma eşit olmalı. Erkekler günde 7000 kelime, kadınlar ise günde 20000 kelime kullanıyor. Erkeklerin dayanabilme gücünü de araştırmışlar. Bu sonuçta 30000 kelime. Alt limit ise 5000. Kadının konuşma süresi uzadıkça erkekler kadınların kendilerini dinlenmediklerini düşünüyorlar. Dolayısıyla konuşmayı kadınlar daha çok seviyorlar. Ama konuşmanın dinleme süresini geçmiyor olması lazım.

😎 Kendine Güvenen Kadın

Kendine güvenen kadınlar. Çünkü özgüveni olan kadınları erkekler tanır. Gözlerinin içi adeta parlar. İçinde enerjiler fışkırır. Özellikle de erkekler bir kadının bütün bu şeyleri yapmasından öte  kendine güvenmesine ve kendinden emin olmasına bakıyorlar.

İlgili Mesajlar
İlişkiler

Kadınların Sevmediği Erkek Davranışları

2 dakika okuma
İlişkiler

Ayrılık Acısını 5 Adımda Yenin!

6 dakika okuma
İlişkiler

Kadınların en çok etkilendiği şeyler

2 dakika okuma
Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle