Oyunlar

CSGO 2022 En İyi 10 Takımı

5 dakika okuma

CSGO arenasında 2022 yılının en iyi on takımı açıklandı. Kazanılan turnuvalar ve gösterilen performanslar ve oyuncularında bireysel performanslarına göre oluşturulmuş bu listede dünyanın en iyi takımları bulunuyor.

CSGO 2022 En İyi 10 Takım

10 – Team Vitality

Piyasaya Fransa menşei ile girmiş ve çok büyük turnuvalarda dereceye ve şampiyonluklara imza atmış Team Vitality takımı, CSGO 2022 en iyi 10 takım  listesinin onuncu sırasında yer alıyor. En başta tek bir ülke olarak karışık iletişim sorunu yaşamadan kimyayı kolay yakalayabildikleri için, turnuvalarda bu durum onları öne atmıştı. Bu senaryo daha önce Astralis için yaşanan bir durumdu. Takımın tüm hepsi aynı ülkeden kişilerle kurulmuştu ve kimya ve iletişimleri harikaydı.

Ancak CSGO piyasasında normal bir spor liginde olduğu gibi e-Spor içerisinde de çok fazla transfer ve imzalar atılıyor. Bu imzalarla birlikte dağılan takım kimyasını oturtmakta sorun çekeceği kötü yıllarından birine geldi. Ancak isim yapmış ve turnuvaları domine eden bir takım olduğunda dolayı aldığı oyuncuların bireysel performansları durumu çok kötü etkilemedi ve listede yer almayı başardılar.

CSGO 2022 yılının en iyi onuncu takımı Team Vitality olmayı başardı.

Takımın güncel kadrosu ise şu şekilde;

 1. aPEX (Fransa)
 2. dupreeh (Danimarka)
 3. MagiSk (Danimarka)
 4. ZyWoo (Fransa)
 5. Spinx (İsrail)
 6. Misutaa (Fransa)

9 – ENCE

CSGO 2022 en iyi 10 takım listesinin 9. Sırasında ENCE bulunuyor. Gerçekten hiçbir şeyden gelip bir şey olmak sözünün karşılığı onlar olsa gerek. Çünkü 2019 yılında Blast Pro tarafından İspanya’nın Madrid şehrine yapılan büyük turnuvada Astralis gibi bir takımı finalde yenip şampiyon olmayı başardılar.

CSGO dünyasının yenilmez serilerini en çok yakalayabilen takımı olan Astralis’i eleyip turnuvayı kazandıktan sonra aldıkları itibar ile daha motive oldular. Sonrasında çok fazla büyük şampiyonluklar yaşamamış olsalar dahi hala ilk 10 takım arasında yer alacak kadar tecrübeli ve yetenekli insanlarla dolu bir kadroları mevcut.

ENCE , listemizde 9. Sırayı yer almayı başarıyor.

Takımın güncel kadrosu ise şu şekilde;

 1. Snappi (Danimarka)
 2. Valde (Danimarka)
 3. Maden (Danimarka)
 4. Dycha (Polonya)
 5. SunPayus (İspanya)

8 – FURIA

2022 listesinin 8. Sırasında yer alan FURIA köken olarak en başta Brezilya’dan oyuncuları ile sektöre giriş yapmıştı. Daha sonrasında bu oyuncular ile çok büyük olmasa da birçok başarıya imza attılar. Brezilya’nın milliyetçi ruhu ile oynadıklarını söyleyebiliriz. Sonra kadrosunda değişikliğe gitse de kadrodaki oyuncuların tamamı Brezilya kimliğine sahipler.

2022 senesinden çok verim alamasalarda beklentinin üstünde bir performans sergiledikleri için CSGO 2022 en iyi 10 takım listesinde 8. Sırayı almaya hak kazandılar.

Takımın güncel kadrosu ise şu şekilde;

 1. Art (Brezilya)
 2. Yuurih (Brezilya)
 3. KSCERATO(Brezilya)
 4. Saffee (Brezilya)
 5. Drop (Brezilya)

7 – Outsiders

CSGO 2022 en iyi 10 takımı arasında yedinci sırayı Outsiders alıyor. Bir Rus takımı olduğunu söylemek mümkün çünkü rotasyonlarında sadece bir adet Kazakistan vatandışı hariç tamamı Rus oyuncular bulunuyor. 2022 senesi içerisinde kazandıkları çok büyük bir başarım var. Her CSGO takımının hayalini kurduğu Major turnuvalardan birini kazandılar.

IEM Rio Major 2022 turnuvasının şampiyonu Outsiders CSGO 2022 en iyi 10 takımı arasında yedinci sıraya oturmayı başarıyor.

Takım kadrosu ise şu şekilde;

 1. FL1T (Rus)
 2. Qikert (Kazakistan)
 3. Jame (Rus)
 4. Kair0n (Rus)
 5. Fame (Rus)

6 – Liquid

Geldik olmazsa olmaz bir takıma. Bu takım stabil bir şekilde her CSGO turnuvasında ön eleme geçecek şekilde tasarlanmış diyebiliriz. Kadrosu hem genç hem de tecrübeli isimlerden oluşuyor. Bu denge hem kolay kontrol edilebilecek bir takım ve kimya olarak uyuşabilecek yetenekli oyuncuların birleşmesini sağlıyor.

Bireysel olarak oyuncular değişse de takım olarak Team Liquid CSGO camiasında büyük işlere ve başarımlar imza atmış bir organizasyon. Bu durumdan dolayı ilk on içerisinden düşmesi zaten büyük bir sürpriz olurdu.

Bu büyük takımın güncel kadrosu ise aşağıdaki şekilde;

 1. nitR0 (Amerika)
 2. NAF (Kanada)
 3. eliGe (Amerika)
 4. oSee (Amerika)
 5. YEKINDAR (Latviya)

5 – Cloud9

Dünya üzerindeki en iyi iki Amerikan CSGO takımının listede alt alta olması hiç şaşırtmadı. Cloud9 CSGO 2022 en iyi 10 takım listesinde bu sene Team Liquid ile arasını bir fark açmış gibi gözüküyor. Kadrosundaki tecrübeli isimler ve koçluk durumuna önem gösteren bu takım CSGO başından beridir turnuvalarda adeta bir canavar gibi mücadele veriyor. Ancak 2022 yılında bir değişiklik göstererek Cloud9, takım rotasyonu olarak Gambit ve Players adlı takımlarda boy göstermiş Rus ve Kazak oyuncuları direkt kadro olarak bünyesine alarak yeni bir takımın temellerini bu sene atmış oldu.

Tamamıyla kadro değişiklerinden geçen ve her seferinde bir şekilde turnuvalarda dereceyi almayı başaran takım CSGO 2022 en iyi 10 takım listemizin 5. Sırasında yer alıyor.

Takım rotasyonu ise şu şekilde;

 1. H0bbit (Kazakistan)
 2. Buster (Kazakistan)
 3. Ax1le (Rusya)
 4. Sh1ro (Rusya)
 5. Nafany (Rusya)

4 – Heroic

CSGO 2022 en iyi 10 takım listesinin 4. Sırasında Heroic yer alıyor. Düzenli bir biçimde aylar boyunca takım sıralamasında yerini arttıran bu takım turnuvalarda büyük derecelere imza atarak 4. Sırada yer almayı başarıyor.

Yıl içerisinde çok fazla oyuncu değişikliği yaşamış olsalarda iyi derecelere imza atmaya başarıyorlar. Takımın güncel kadrosu ise şu şekilde;

 1. Cadian (Danimarka)
 2. Stavn (Danimarka)
 3. Teses (Danimarka
 4. Sjuush (Danimarka)
 5. Jabbi (Danimarka)

3 – G2

Geldik yine efsane olmuş takımlardan bir diğerine. G2 Fransa kökenli oluşumuyla CSGO arenasına geldiğinden beridir ismi her turnuvada duyulan bir takım haline geldi. Sonrasında birçok fazla kadro değişikliği yaşasa da aldığı oyuncuların bireysel performansları bu durumu çok iyi kapattı diyebiliriz.

Çok genç bir yetenek olan m0nesy adlı oyuncuyu aldıktan sonra yakaladıkları ateşle birlikte 2022 senesini en verimli şekilde kapatmayı başardılar. Kadrosu Niko gibi birde süperstar CSGO oyuncusu içerdiğinden dolayı başarı kazanmaları işten bile değil diyebiliriz.

Takımın güncel kadrosu ise şu şekilde;

 1. NiKo(Bosna Hersek)
 2. Hunter(Bosna Hersek)
 3. M0Nesy( Rusya)
 4. Jks (Avusturalya)
 5. hOOXi (Danimarka)

2 – NaVi

Bir diğer CSGO hatta Counter Strike aleminin dilinden yıllardır eksilmeyen köklü takıma geliyoruz. Natus Vincere yani Na’Vi bu sene oynadığı turnuvalarda göstermiş olduğu başarı ile listenin ikinci sırasında yer almayı başarmış.

Bu başarının arkasında büyük rol oynayan S1mple adlı oyuncularıda dünyanın en iyi oyuncuları listesinde birinci sırada yer almayı başarmış.

Takım olarak ikinci, oyuncu olarak birinciliği alan bu takım gerçekten neden uzunca süre CSGO camiasında isminden söz ettirdiğini kanıtlıyor.

Takımın şu an kullandığı kadro rotasyonu ise şu şekilde;

 1. s1mple (Ukrayna)
 2. electronic (Rusya)
 3. Perfecto (Rusya)
 4. B1t (Ukrayna)
 5. Npl (Ukrayna)

1 – Faze

Kurulduğu günden bu yana kadrosunda süper yıldızın eksik olmadığı takımlardan birisidir. CSGO 2022 en iyi 10 takım listesinin  başında yer almasını insanları hiç şaşırtmadığından eminim diyebilirim. Kadrosunda bulunan oyuncuların ya yeteneği çok fazla ya da tecrübesi.

Özellikle karrigan ve Rain gibi tecrübe akan iki oyuncuya sahip bu takım yanında bir de Twistzz, ropz ve broky gibi genç ve yetenekli oyuncular taşıyor. Bu sebeple katıldıkları turnuvaları çok kolay domine edebiliyorlar ve 1.8 milyon dolar civarı bir ödül parasını takımın ceplerine kazandırdıkları söyleniyor.

Takımın güncel kadrosu ise şu şekilde;

 1. Rain(Norveç)
 2. Karrigan(Danimarka)
 3. Ropz(Estonya)
 4. Twistzz(Kanada)
 5. Broky(Latvia)
İlgili Mesajlar
Oyunlar

Harika Grafikli, Bayılacağınız Bilgisayar Oyunları

2 dakika okuma
Oyunlar

Düşük sistemli bilgisayarlar için 8 oyun önerisi

4 dakika okuma
Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle