Flört

Erkeklerin Gösterdiği 6 Tane Flört Belirtileri

2 dakika okuma

Bugünkü konumuz erkeklerin flört sırasında vermiş olduğu 6 flört belirtisi. Bir kişinin sizinle ilgilenip ilgilenmediğini beden dili hareketlerinden anlayabilme şansınız vardır.  Gelin şimdi konumuza geçelim.

1-) Direkt bakmak

Bir erkek karşısındaki kadını beğenirse o kadına direkt olarak bakma ihtiyacı hisseder. Bu bakışın süresi diğer bakışlara nazaran fazladır. Bu hareket flört sinyalidir. Kadınlar bu tepkiyi maalesef  tehdit olarak algılıyor. Çünkü bir kişinin gözlerinin içine dik dik bakmak olumsuz sonuçlar yaratabilir. Erkekler için tavsiyemiz eğer böyle bir bakışla bir kadına bakıyorsanız en azından bu bakışı bir tebessüm ile yumuşatmaya çalışın. 

2-) Ayna olmak

Flört sırasında  erkekler hoşlandığı kadının aynası olmayı isterler. Ne demek bu? Yani hoşlandıkları kadının mimiklerini, kullandıkları kelimelerini, esprilerini taklit etme ihtiyacı hissederler. Örneğin kadın o esnada gülüyor erkek de gülmeye başlıyor, kadın espri yapıyor aynı şekilde ilerleyen cümlelerde erkek de aynı espriyi yapıyor.

3-) Yaka düzeltme

Bu belirti güçlü bir flört belirtisidir. Bir erkek bir kadını hoş bulduğu an hemen yakasını düzeltme ihtiyacı duyar. Erkek ne giyerse giysin o bölgeyi düzeltme ihtiyacı duyar ve dik görünüme geçer. Erkeğin hayatında rol model aldığı kişileri (örneğin;babası, dayısı, sinema yıldızı…) taklit etme ihtiyacı hissederek güçlü görünmeye çalışır.

4-)Büyük gözükmek

Erkekler flört sırasında vücutlarını olduğundan daha büyük ve daha güçlü göstermeye çalışırlar. Bu hareketi de karşısındaki kadını daha kolay etkileyebileceklerini düşünürler. Yani erkek bir yerde otururken daha geniş, daha dik görünüşlü ve daha yer kaplayacak şekilde otururlar. Bunun da sebebi erkeklerin alan savaşı.

5-) Dokunma

Erkekler hoşlandıkları kadına dokunma ihtiyacı hissederler. Bunun sebebi ise erkekler hoşlandıkları kadına dokunduklarına, o kadının kendilerine ait olduklarını hissederler. Diyelim bir erkek bir kadından hoşlanıyor. Flört sırasında kadına kazara,çarparak ve istemsiz bir şekilde dokunuyor. Bu hareket aslında erkeklerde içgüdüsel olarak yapılan bir harekettir.

6-) Stres

Erkekler flört sırasında normal olarak heyecanlanırlar. Bu heyecanı da ağız kısmıyla karşı tarafa gösterirler. Bunu nasıl anlayabiliriz? Örneğin konuşma sırasında erkeğin dudakları kuruyorsa ve aynı şekilde dudaklarını bastırma ihtiyacı gösteriyorsa, o erkek heyecanlı ve stresli bir durumdadır.

İlgili Mesajlar
Flört

Kadınların Gösterdiği 6 Tane Flört Belirtileri

1 dakika okuma
Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle