BU GİZLİLİK İLKESİ’Nİ NEDEN SİZİNLE PAYLAŞIYORUZ?

Mali bilgilerinizin gizliliğini korumak bizim için önemlidir. Meta Payments Inc. (“Meta Ödemeleri”) olarak kişisel bilgilerinizi nasıl topladığımız ve sınırlı olmak üzere ne şekilde kullandığımız konusunda açık ve şeffaf olmak istiyoruz.

Herkese açık olmayan kişisel mali bilgilerinizin gizliliğini korumak bizim için çok önemlidir. Bu bilgilere kredi kartı veya diğer ödeme yöntemi bilgileriniz dahildir. Bundan sonra, metni sade tutmak adına bu bilgilerden kısaca “Kişisel Bilgiler” olarak bahsedeceğiz.

Size mümkün olan en iyi hizmeti sunabilmek, işimizi sürdürebilmek veya yasal taleplere karşılık verebilmek için, belirli koşullarda Kişisel Bilgilerinizi paylaşmamız gerekebilir. Bu koşullarla ilgili daha ayrıntılı açıklamayı bu belgenin ilerleyen kısımlarında bulabilirsiniz.

*Lütfen bu Gizlilik İlkesi’ni okuyun. Hangi bilgileri paylaştığımızı, hangilerini paylaşmadığımızı ve bilgilerinizi nasıl güvende tuttuğumuzu anlamanıza yardımcı olacaktır.*

Meta Ödemeleri, Meta Platforms, Inc.’ten ayrı bir şirkettir. Meta Ödemeleri, bu İlke’nin ilerleyen bölümlerinde açıklayacağımız durumlar haricinde, Kişisel Bilgilerinizi Meta Platforms, Inc. veya diğer ilişkili şirketler dahil hiç kimseyle paylaşmaz.

Meta Ödemeleri, özellikle kredi kartı numaranız ve diğer ödeme yöntemi bilgileriniz olmak üzere sizden sınırlı miktarda Kişisel Bilgi alır. Meta Platforms, Inc. şirketinin genel gizlilik ilkeleri için lütfen https://www.facebook.com/policy adresini ziyaret edin.

BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIRIZ?

Kişisel Bilgilerinizi Meta Ödemeleri’ne verdiğinizde, bu bilgileri sadece Facebook internet sitesinde ve platformunda ödemelerinizi yapmanıza yardımcı olmak için kullanırız.

BİLGİLERİNİZİ NASIL PAYLAŞIRIZ?

Meta Ödemeleri, açık onayınız olmadan Kişisel Bilgilerinizi pazarlama amaçlarıyla hiç kimseyle paylaşmaz.

Kişisel Bilgilerinizi, ana şirketimiz Meta Platforms, Inc. dahil olmak üzere Meta Ödemeleri dışında hiç kimseye satmayız veya kiralamayız. Bu bilgileri sadece ödemenizin işlenmesi için gerekli olduğunda veya bir mahkeme celbi ya da bağımsız denetime yanıt vermek gibi yasal bir gereklilik durumunda veririz. Bu bilgileri alan herkesin onları yalnızca bu amaçlarla kullanmalarını zorunlu tutarız.

Kişisel Bilgilerinizi ana şirketimiz Meta Platforms, Inc. ile paylaşabiliriz. Bu husus belirli sebeplerle gerçekleşir:

  • Ödemenizi işlemek,
  • Ödeme hesabınızın devamlılığını sağlamak veya
  • Dolandırıcılık, güvenlik veya teknik sorun konularını tespit etmek, önlemek veya başka şekilde çözümlemek.

Meta Platforms, Inc. şirketinin bu bilgileri sadece bu amaçlarla kullanmasını zorunlu tutarız.

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZE NASIL ERİŞİR VE BUNLARI GÜNCELLERSİNİZ?

Facebook hesap ayarlarınızın Ödeme Ayarları sayfasına giderek Kişisel Bilgilerinizi görebilir ve kredi kartlarını veya diğer ödeme yöntemlerini silme dahil olmak üzere güncelleyebilirsiniz.

Facebook hesabınızı kapatırsanız Kişisel Bilgilerinize erişemezsiniz. Bu bilgilerin bir kısmını sadece yasal raporlama ve denetim yükümlülükleri nedeniyle kayıtlarımızda tutarız. Meta Ödemeleri, kapatılmış bir hesapla ilişkili Kişisel Bilgileri bu yükümlülükleri yerine getirmek dışında herhangi bir amaçla kullanmaz. Kapatılmış hesaplarla ilişkili kayıtları, yasaların izin verdiği veya gerektirdiği şekilde, zaman içinde silebiliriz.

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ NASIL GÜVENDE TUTARIZ?

Kişisel Bilgilerinize yönelik yetkisiz erişim, değiştirme, paylaşma veya imha etme durumlarına karşı koruma sağlamak için uygun güvenlik önlemlerini alırız. Bu güvenlik önlemleri arasında veri koleksiyonumuzun, depolama ve işleme uygulamalarımızın ve güvenlik önlemlerimizin dahili olarak incelenmesinin yanı sıra kişisel verileri sakladığımız sistemlere yetkisiz erişime karşı fiziksel ve teknik güvenlik önlemleri de bulunur. Meta Ödemeleri, Kişisel Bilgileriniz için sektör lideri şifreleme standartları kullanır. Örneğin kredi kartı numaranız her zaman şifrelenmiş halde saklanır.

Hesabınızın güvenliği için hesap şifrenizin gizli tutulması da temel bir faktördür. Hesap adınızı veya şifrenizi hiç kimseyle paylaşmamalısınız. Şifrenizi başka birine verirseniz (ör. ilişkiniz olan kişi, patronunuz veya bir internet sitesi) bu kişiler hesabınıza ve Kişisel Bilgilerinize erişebilir.

Meta Platforms, Inc. nezdindeki güvenlik uygulamaları hakkında daha fazla bilgi için, lütfen https://www.facebook.com/policy adresini ziyaret edin.

BU İLKE DEĞİŞİRSE NE OLUR?

Bu gizlilik ilkesi zaman zaman değişebilir. Açık onayınızı almadan, bu ilke kapsamındaki haklarınızda kısıtlama yapmayız. İlkede yapılan tüm değişiklikleri Ödemeler Gizlilik İlkesi Sayfası üzerinde paylaşırız ve önemli bir değişiklik olması halinde size e-posta gönderir veya Facebook’ta bildirimde bulunuruz. Bu ilkenin tüm sürümleri sayfanın en üstündeki yürürlük tarihi ile tanımlanır. Ayrıca, bu gizlilik ilkesinin eski sürümlerini istediğiniz zaman okuyabileceğiniz bir arşivde tutarız

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NDE İKAMET EDENLER İÇİN GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet ediyorsanız Amerika Birleşik Devletleri Bölgesel Gizlilik Bildirimi‘ni inceleyerek, size sunulabilecek tüketici gizliliği hakları hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

YILLIK GİZLİLİK BİLDİRİMLERİ

Meta Ödemeleri, aşağıdakileri içeren bir gizlilik bildirimini en az yılda bir kez e-posta yoluyla size gönderir:

  • Topladığımız Kişisel Bilgi türleri,
  • Kişisel Bilgilerin nasıl ve ne sebeple işleneceği,
  • Kişisel Bilgilerinizin iletilebileceği kişi türleri,
  • Geçerliyse, Kişisel Bilgilerin aktarılabileceği yabancı ülkeler,
  • Makul gizlilik ve güvenlik önlemlerinin alındığının teyidi ve
  • Kişilerin Kişisel Bilgilerine ilişkin sahip oldukları haklar ve seçenekler.