Teknoloji

Metin Yazma Hızınızı Test Etmek İçin 4 Site

1 dakika okuma

Hızlı yazı yazmak tüm bilgisayarlar profesyonelleri için çok önemlidir. Verimli bir çalışma için, yazma hızı dakikada 200 ila 250 karakter veya daha çok olmalıdır.

Metin yazma hızınızı öğrenmek için aşağıdaki sitelerden birisini açın. Hızlı ve doğru metin yazmak birazcık da olsa zamandan tasarruf edersiniz.

1. Monkeytype

Çoklu ayar içeren testin en iyi versiyonu. Test modunu, metin uzunluğunu, vakti, temayı, dili… Birçok şeyi seçebilirsiniz. Bitirdiğinizde, site bir hız grafiği, karakter, dakika başı kelime ve ekstra bilgiler gösterecektir. Eğer ki daha fazlasını istiyorsanız, dünyanın her yerinden puan geçmişi ve skor tablolarına bakarak kendinizi sınayabilirsiniz.


2. Bling Typing

Yazı yazma hızınızı saptamaya yardımcı olacak bir hızmet. İçlerinden seçim yapabileceğiniz üç modu mevcuttur: ‘’alıntılar’’, ‘’zaman’’ ve ‘’kelimeler’’. Bu zorluk seviyelerinden birini ayarlıyabilir, testin zamanını seçebilir ve noktalama işaretlerini ekleyebilirsiniz.


3. 10 Fast Fingers

Türkçe de dahil olmak üzere birçok dil seçeneğiyle metin yazma hızı testi. Süreyi isteğinize özel ayarlayabilirsiniz. Sonunda, kelime/dakika olarak gösterilir. Kayıt sistemi sebebiyle hemen değerlendirebilir ve diğer kullanıcılarla kendinizi karşılaştırabilirsiniz.


4. m5 Bilişim

Yazı yazma hızınızı öğrenmek için bir Türk sitesi. Süreyi gizleyebilir, kelimeleri şehir, ilçe, tıp terimleri ve Türkçede en çok kullanılan kelimeler olarak değiştirebilirsiniz. Bitince, kelime/dakika olarak gösterir. Ek olarak klavye ısı haritanızı da gösterir.

İlgili Mesajlar
Teknoloji

Akıllı telefonlar ve Bilgisayarlar İçin 7 Ücretsiz VPN

2 dakika okuma
Teknoloji

NFC Özelliği Nedir? Ne İşe Yarıyor?

2 dakika okuma
Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle