Filmler ve Diziler

Netflixde az bilinen fantastik diziler

2 dakika okuma

 Dizi izlemek bazılarımız için bir rutin haline gelmişken, boş zamanlarımızda, hafta sonlarında sık sık dizi takip etmekteyiz. Biten dizilerin ardından düştüğümüz boşlukta veya uzun zamandır izlediğimiz dizinin yeni sezonun gelmesini sabırla beklerken, yeni bir diziye başlamak oldukça zordur. Özellikle son zamanlarda içeriğini arttıran netflix platformunda,  kendi zevkinize göre dizi aramada zorlanmaktayız. Bu yazıda sıkılmadan izleyebileceğiniz netflix platformunda bulunan az bilinen fantastik dizi önerileri bulunmaktadır.


Lost in space

Bilim kurgu ve fantastik tarzda dizi severlere özel bir yapım olan lost in space dizisinin imdb puanı 7.3’dür. Toplamda üç sezona sahip dizinin ilk sezon yayın tarihi 2018 olup 2021 Aralık ayında dizinin finali gerçekleşmiştir. Dizi bir uzay kolonisine ulaşmak için yola çıkan Robinson ailesinin yolculuk sırasında gerçekleşen bir robot saldırısı sonucunda yaşadıkları çeşitli maceraları anlatmaktadır. Ailenin en küçük üyesi olan Will Robinson’un bir robotun hayatını kurtararak onunla arkadaş olması ile hayatlarının sürdürülebilirliğini konu almaktadır. Toplamda 28 bölümden oluşup, ortalama bir bölümü 40 ile 50 dakika arasında olan dizi oldukça heyecan verici ve merak uyandırıcıdır.


Russian Doll

Romantik dram türündeki bu dizinin imdb puanı 7.8’dir. Toplam 2 sezonu yayımlanan dizinin ilk yayın tarihi 2019 olup, yeni sezon 2022 yılının Nisan ayında yayınlanmıştır. 36. doğum gününü bir parti ile kutlayan Nadia ölüm ile yüzleşir fakat tekrar hayata döner. Bu olay sürekli olarak yaşanır ve Nadia kendini partide bulur. Nadia’nın ölüp tekrar yaşama dönmesi bir döngü halini alır ta ki aynı olayları yaşayan Alan ile karşılaşana kadar.


Locke And Key

Fantezi ve dram türünde olan bu dizinin imdb puanı 7.4 olup 3 sezondan oluşmaktadır. Babalarının ölümünün ardından, onun mirasını taşıyan keyhouse’a taşınan 3 kardeş anahtarların sesini dinleyerek bu evin ve sırlarının gizemini çözmeye çalışır. Ortalama bir bölümü 48 dakikadan oluşan dizinin her bölümü oldukça sürükleyici ve merak uyandırıcıdır.


Lea’nın 7 yaşamı

Gizem, suç, fantastik temalı olan bu dizi tek sezondan oluştuğu için bir oturuşta bitirebileceğiniz bir türdendir. 7.5 imdb puanına sahip dizinin ortalama bir bölümü 45 dakikadır. Hayatından pek de memnun olmayan Lea kendini bir cesedin yanında bulması ile hayatına anlam katar. 30 yıl önce hayatını kaybeden bu kişinin nasıl öldüğü aklına takılır. Olay günü sonrası uyandığında kendini başka bir bedende ve başka bir yılda bulur. Her gün başka birinin bedenine giren Lea bu cinayetin peşini bırakmaz.


Sense 8

Fantastik türde olan bu dizi 8.2 imdb puanına sahiptir. Toplam 2 sezondan oluşan dizinin her bir bölümü ortalama 1 saattir. Telepati yoluyla birbirinin bedenlerine girebilen 8 kişinin bu özelliğin onlara nasıl verildiğini bulmaya çalışırken, birbirlerinin hayatlarını kurtarmalarını anlatır.

İlgili Mesajlar
Filmler ve Diziler

95 Oscar Ödül Töreni En İyiler ile Buluştu!

7 dakika okuma
Filmler ve Diziler

Yunan Mitolojisi Temalı Film Önerileri

2 dakika okuma
Filmler ve Diziler

Savaş Filmleri ve En İyi Savaş Filmleri

6 dakika okuma
Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle