Kendin Yap

Orta Uzunlukta Saçlar İçin 8 Şık Saç Modeli

3 dakika okuma

Kuaförler, boyutu 15 ila 25 santimetre olan, diğer bir deyişle uçları çene ile omuzlar arasında olan saça orta saç olarak adlandırılır.

1. Saç Stili

Böyle kısa ve mütevazi bir görüntü için sadece 5 dakika lazım.  Eğitim veya iş için kusursuzdur.

İlk opsiyon, bir at kuyruğu yapın ve lastiği biraz aşağı doğru çekin. Videodaki gibi kuyruğu içeri sokun.  Son olarak sabitlemek için kabuğu saç tokalarıyla sabitleyin.

İkinci opsiyon, başın arkasında ve üstünde iki kuyruk yapın. Alttaki kuyruğu içe doğru, üstteki kuyruğu da yandan içeri sokun. Peşi sıra alttaki, daha küçük gövdeyi üsttekinin üzerine kaldırın. Son olarak her şeyi saç tokalarıyla sabitleyin


2. Saç Stili

Saçı şakaklardan ayırın. Sonra onları sıkı bir şekilde bükün ve başın arkasında görünmez olacak şekilde sabitleyin. Saçın geri kalanını istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Örneğin, kıvrılabilir, düz bırakabilir veya aynısından bir tane daha yapabilirsiniz.


 3. Örgülü Bukleler

Örgüler bir çeşit afro örgüdür. Kılsız bir şakak etkisi yaratarak yandan örgüler yapmak çok önemlidir. İkinci kısımda  kabarıklık ya da  videodaki gibi hafif kıvrımlar yapılabilir. Sonuç olarak parlak bir pank görünüm oluşur.

Asimetrik ayırın, şakak bölgesini ayırın ve orada örgü örün. Son olarak silikon lastik bantlarla sabitleyin.


4. Spikelet’ten Mohawk

Dokumayı uygulayarak kendinize Mohawk havası yaratabilirsiniz. Bu saç modeli hem kıvırcık hem de düz saçlar için uygulanabilir.
Frontal-parietal bölgesindeki saçları ayırın ve sıkı bir şekilde örün. Doğrudan alından dokumaya başlayın.  Sonunu bir bantla sabitleyin(Elastik olması güzel olur.). Son olarak kalan saçlar rahat bırakabilir.


5. Volumetrik Kiriş

Sadeliği ve zarifliği birleştiren bir saç modeli. 

Saçınızı kendinize yeterli bir şekilde kıvırın. Şakaklardaki ve taçtaki saçları ayırın. Başın arkasındaki bukleleri iki parçaya ayırın. Üst kısmı geçici olarak bir şeyle sabitleyin ve altını tarayın. Saçın üst kısmı arka tarafa gelecek şekilde örtün, sabitleyin.


6. Saç Stili

Yapay çiçeklerle süslerseniz, eğlenceli bir saç stiline dönüştürmesi kolay, günlük bir saç stili.

Taçta tarakla tarayın ve saçın üst kısmını at kuyruğu şeklinde toplayın. Ardından elastik bant ile sabitleyin. Bir sonraki kuyruğu başın arka tarafında uygulayın. Son olarak iki kuyruğu da tarayın ve ensenin en altında üçüncü bir şey uygulayın.


7. Şelale Örgü

Gevşek dalgalı tellere sahip bu örgü,  çok hoş ve romantik bir görünüm yaratacaktır. Aynı bir saç bandı gibi başın etrafında ya da yalnızca yanlarda bir şelale örgüsü seçilebilir.

Kafanın üst bölümünde üç ince şerit alın ve normal bir örgü gibi örün. Sonrasında alt ipliği serbest bırakın ve yeni bir iple değiştirin. Şerit yükselecek. Şelaleye kadar yeni ipleri bu şekilde örmeye devam edin.


8. Boho Saç Stili

Bu modelde her şey mevcut: Rus örgüsü, Hollywood bukleleri ve Fransız kıvrımı. 

Hacimli bukleler yapın. Sonrasında saçı ensede toplayın ve kıvırın ya da güzel görünen bir saç tokasıyla sabitleyerek yukarı kaldırın.

Yanlarda, üç telli örgü süresince örün. Hepsinden ipleri çekin ve kafanın arkasında sabitleyin. Son olarak bukleleri yüzden çıkarmayın.

İlgili Mesajlar
Kendin YapWEB

Facebook Hesap Kapatma ve Dondurma

2 dakika okuma
Kendin Yap

Mikrodalgayı Temizleme Yöntemleri

2 dakika okuma
Kendin Yap

Evde ütü nasıl temizlenir?

2 dakika okuma
Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle