Filmler ve Diziler

Yunan Mitolojisi Temalı Film Önerileri

2 dakika okuma

Herkese merhabalar. Bugün sizlere Yunan Mitolojisi ile alakalı filmler paylaşacağım. Eğer Yunan Mitolojisine meraklıysanız kesinlikle bu filmlere bir göz atın derim. İçlerinde sizi adeta Antik Yunan’da yaşatacak filmler var. Hiç lafı uzatmadan gelin listemize geçelim.

Pompeii

Hikaye M.Ö 79 yılından başlıyor. Küçük yaşta köle olarak yaşamış. Fakat azim ederek gladyatör olabilmiş Milo, bir kişi tarafından satın alınıp Pompeii’ye getirilmiştir. Pompeii’deki bulunan yanardağın patlamasıyla aşık olduğu kız için zamanla yarışacaktır.

IMDb: 5.5

Film süresi: 1 saat 45 dakika


Şimşek Hırsızı

Ana karakter olan Percy Yunan tanrılarından haberdar ve normal bir şekilde hayatına devam eden bir insan. Filmin ilerleyen dakikalarında kendisinin Poseidon’un oğlu olduğunu ve Zeus’a ait olan şimşeğin çalındığını öğreniyor. En kötüsü ise tanrılar şimşeği çalan kişin Percy olduğunu tahmin ediyorlar. Bunun sonucunda Percy şimşeği kendisinin çalmadığını ispatlamak için bir maceraya atılıyor. Percy Jackson bir kitap uyarlamasıdır. Eğer ki kitabı okumadıysanız filmden keyif alabilirsiniz.

IMDb: 5.8

Film süresi: 1 saat 58 dakika


Titanların Savaşı

Bu filmde Zeus’un oğlu olan Perseus’un Hades ile savaşını izliyoruz. Perseus, Zeus’un yardım tekliflerini karşın tanrı güçlerini kullanmayı reddeder. Hades’in planı ise Zeus’un güçlerini ele geçirip dünyayı cehenneme çevirmektir. Film  o kadar iyi bir film değil. Fakat Yunan Mitolojisinin perdeye aktarılma hali açısından önemli filmlerden biri. 

IMDb: 5.8

Film süresi: 1 saat 46 dakika


Troy

Bu film Antik Yunan prensi Paris ve Sparta kraliçesi Helen ile aşkın sonucunda ortaya çıkan savaşı ele almakta. En önemlisi bu filmde Yunan Mitolojisindeki en büyük savaşçılardan birisi olan Akhilleus’u da görüyoruz. Film kesinlikle izlemeye değer bir film.

IMDb: 7.3

Film süresi: 2 saat 43 dakika


300

Film kısaca Sparta kralı Leonidas ve Pers kralı olan Xerxes’in aralarında olan savaşı ele alıyor. Filmi ilk kez izliyorsanız Leonidas’ın 300 askerle neler yaptığını görmek sizi büyüleyecektir. Her şeyden önce Yunan Mitolojisinden alınan konusu  ve görsel efektleriyle sizi adeta Antik Yunan’a götürüyor.

IMDb: 7.6

Film süresi: 1 saat 57 dakika


Titanların Öfkesi

Titanların Savaşı’nın devamı olan bu filmde Perseus oğlu ares ve dünyadaki antik titanları serbest bırakan Hades tarafından yakalanan Zeus’u kurtarmak için yer altı dünyası ile savaşıyor. Sonuç olarak görsel efektlerin mükemmel kullanıldığı bu filmde adeta sizi alıp Yunan Mitolojisine götürüyor.

IMDb: 5.7

Film süresi: 1 saat 40 dakika


Ölümsüzler

Filmdeki baş karakter Henry Cavill. Bu filmde Atinalı kahramanların en iyisi olarak kabul edilen Theseus’un maceralarını ele alıyor. Özellikle de görsel efekti ve oyunculukla film, sizi tatmin edebilir.

IMDb: 6.0

Film süresi: 1 saat 50 dakika


Herkül: Özgürlük Savaşçısı

Bu zamandan 1400 yıl öncesine kadar tanrı soyundan gelmeyen kimseler işkence göremeye maruz kalmak durumundadır. Tanrı olarak bilinen Zeus’un oğlu Herkül çok güçlü biridir. Kendisine verilen 12 görevi kaybetmesinden sonra ailesinin de kaybını beraberinde getirir. Sonuç olarak huzuru savaşmakta arayan Herkül, geçen yıllardan sonra 6 ruhla yakınlaşmaya başlar. Trakya’nın kralı paralı askerler tutarak ordusunun eğitilmesini emreder. Bundan sonra ordusuyla dünyayı tehlikeye almasının ardından Herkül bu olaylara engel olmaya çalışacaktır.

IMDb: 6.0

Film süresi: 1 saat 38 dakika

İlgili Mesajlar
Filmler ve Diziler

95 Oscar Ödül Töreni En İyiler ile Buluştu!

7 dakika okuma
Filmler ve Diziler

Savaş Filmleri ve En İyi Savaş Filmleri

6 dakika okuma
Filmler ve Diziler

Can sıkıntısına çare olacak 7 film önerisi

3 dakika okuma
Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle